BAJNOKOK LIGÁJA, 2. FORDULÓ. szerda
NS 2006.09.28. 10:23
Nem sok kellett ahhoz, hogy elhúzzák Brémában a Barcelona nótáját, ám Carles Puyol balszerencsés öngólja után Deco és a csereként beállt Lionel Messi összjátéka az egyenlítést és ezzel együtt egy pontot jelentett a katalánoknak.
Százszázalékos maradt a Chelsea a Bajnokok Ligájában, a londoni együttes Szófiában 3-1-re legyőzte a Levszkit az A-csoport második fordulójában. A találkozó Didier Drogba mesterhármasa miatt marad emlékezetes, az elefántcsontparti csatár nevéhez fűződik a BL történetének 50. triplája. A Chelsea hat ponttal áll az élen az A-csoportban.
A Bayern München 2-0-ra legyőzte Milánóban az Internazionale együttesét a Bajnokok Ligája második fordulójában, és ezzel két mérkőzés után százszázalékos mérleggel vezet a B-csoportban. Az Inter két vereséggel az utolsó.
Thomas Schaaf, a hazai csapat edzője a kispadra száműzte Ivan Klasnicot és Aaaron Hunt kezdett helyette, míg Pasanen helyett Mertesacker futott ki a többiekkel. Frank Rijkaard a jobbhátvéd helyén Zambrotta helyett Oleguert nevezte, míg a védekező középpályás posztján Motta kapott bizalmat, Edmilson kispados lett.
Hunt helyzetével indult a mérkőzés, a fiatal támadó nagyon iparkodott, hogy meghálálja a bizalmat. Ahogy lőtávolba került, nem habozott, de lövései komoly veszélyt nem jelentettek.
A másik oldalon Wiesének sem kellett sokat hárítania, Eto’o lövését könnyen fogta, Giuly próbálkozásánál pedig kiöklözte a labdát. Egyszer Eto’o, egyszer pedig Ronaldinho ugyan ígéretes helyzetben ugrott ki, ám a védők becsúszva menteni tudtak.
Komoly gólveszély nélkül pergett le az első játékrész, a szünetben egyik szakember sem változtatott.
A második félidő első helyzete Klose előtt adódott: a német támadó kihasználta, hogy a Barca védői rosszul osztották el az embereket, a kiválóan fejelő támadóra pedig a nem éppen fejjátékáról híres Deco maradt. Klose simán túlugrotta a brazilból lett portugált, de rosszul fejelt, és a labda a kapu mellett pattogott el.
Az 56. percben némileg váratlanul és némi szerencsével megszerezte a vezetést a hazai csapat: Hunt beadására Borowski érkezett, őt megelőzte Puyol, ám a csapatkapitány lábáról a jobb sarokba pattant a labda.
A Barcelona balszerencséjére Eto’o meg is sérült nem sokkal később, Gudjohnsen lett az előretolt ék, valamint a fiatal Messi is felváltotta Giuly-t.
A fiatal argentin egy gyönyörű egyéni teljesítmény után – amelynek során szinte a teljes védelmet megbolondította – nagy helyzetbe került, ám lövését Wiese bravúrral védte.
Ami ekkor nem sikerült, a lefújás előtt már igen: Messi jobbról tört középre, majd a Decótól visszakapott labdát szépen rúgta a bal sarokba a tehetetlen Wiese mellett. A Barcelona ezzel legalább az egyik pontot megszerezte, nem kellett vesztesként távoznia Brémából.
Szófiában a Levszki 38 percen át állta a sarat a Chelsea ellen, de csak úgy, hogy Drogba és Ballack egy-egy próbálkozásánál is a kapufa mentette meg a góltól a hazaiakat.
A 39. percben azonban "átszakadt a gát", ekkor Didier Drogba vágta a léc alá a labdát Mikel jobbról érkező átadása után (0-1).
A bolgárok a második játékrészben roppantak össze, s a "változatosság kedvéért" az 52. percben és a 68. percben is Drogba volt eredményes.
Mindkét találat jellemző volt Drogbára. A másodiknál Bridge passza után éppen hogy átgyötörte a labdát a kapuson, majd a harmadiknál egyszerűen belebotlott a Lampardtól érkező a labdába az ötösnél, ami így a hálóba perdült (0-3).
Az elefántcsontparti támadónak a Bajnokok Ligája 2006–2007-es idényében ez volt az első meccse, amelyiken gólt szerzett, és rögtön hármat is. Drogba triplája egyébként az 50. mesterhármas a Bajnokok Ligája történetében.
A végén a Levszki – amely rövid időre nyomás alá tudta helyezni ellenfele kapuját – megszerezte a becsületgólját, Ognyakov a 89. percben lőtt Cech mellett a jobb alsó sarokba (1-3).
Meglehetősen eseménytelen, már-már unalmas mérkőzést láthatott a Giuiseppe Meazza Stadion 75 ezer és a tévé előtt ülő ki tudja, hány millió néző.
A nagy harc a háttérben, a taktikai dimenzióban zajlott. Persze a pályán sem finomkodtak egymással a játékosok, csak éppen a szép játék hiányzott.
Gólhelyzetből kettőt lehetett feljegyezni, egyet Oliver Kahn, egyet Julio Cesar kapuja előtt. Előbbi volt a nagyobb, Ibrahimovic ugyanis Figo remek indítása után abszolút ziccerből lőhetett kapura a 12. percben, csakhogy a döntő pillanatban hosszan tolta meg a labdát, így a kifutó Kahn lábbal tisztázott.
Tíz perccel később a németek hagyták ki egyetlen valamirevaló lehetőségüket, ekkor Makaay a Bl-újonc Ottl labdájával tört be a büntetőterületre, majd ballal a hosszú – bal alsó sarkot – célozta meg, de Julio Cesar spárgázva hárított.
A szünetig hátralévő időben két távoli lövés riasztotta fel álmukból a kapusokat (Ottl, Ibrahimovic), Bennett játékvezető pedig kiosztotta az első három sárga lapot, aztán lefújta a játékrészt.
A folytatásban a Bayern lépett fel aktívabban, kezdeményezőbben, és fejesek, lövések jelezték, hogy Magath együttese nem elégszik meg a döntetlennel.
Az 58. percben Zlatan Ibrahimovic taktikai fegyelmezetlenségének újabb tanúbizonyságát adva csúnyán rátartott Schweinsteiger lábára, s mivel az ezért kapott sárga lap az ő esetében már a második volt, a svéd-bosnyák az öltöző felé vehette az irányt.
Ibrahimovic kiszállása után megélénkült a meccs, Crespo óriási, a másik oldalon Makaay kisebb helyzetet hagyott ki, de a lényeg, hogy most már félve hagyta ott az ember a televíziót, ha ki akart ugrani egy sörért a konyhába.
A 67. és a 77. perc között mindkét edző több cserét bonyolított le, majd jött a lényeg: a 81. percben megszerezte a vezetést a bajor gárda. A gólpasszt Makaay adta Pizarrónak, aki valahogyan átgyötörte a labdát Julio Cesaron, úgy, hogy az végül a bal sarokban kötött ki (0-1). Az Internek nem volt ereje egyenlíteni, azonban még egyszer bele kellett harapnia a citromba, ugyanis a 85. percben Grossót könyöklésért azonnal kiállította Steve Bennett játékvezető. (Néhány perccel korábban még Grosso kapott akkorát Scholltól, hogy attól koldult…)
Hátra volt még a kegyeledöfés, a 91. percben a csereként beállt Lukas Podolski Cordoba óriási hibája után begyalogolhatott a kapuba a labdával (0-2)
A Bayern München 2-0-ra megnyerte a meccset, s ezzel két forduló után százszázalékos. A titkos favoritnak tartott Inter ezzel szemben mindkét eddigi mérkőzését elveszítette, és gólt sem szerzett.
A két együttes most találkozott egymással harmadszor az európai klubszíntéren: az 1988-89-es BEK-szezonban az Inter Münchenben 2-0-ra, a Bayern Milánóban 3-1-re győzött. Most már a Bayern vezet 2:1-re.
Liverpoolban sokáig úgy tűnt, Rafael Benitez csapata gálaelőadást tart, végül azonban szoros lett a vége, a török Galatasaray csak egy góllal kapott ki.
Hamar vezetést szerzett a hazai csapat, Fabio Aurelio futott el a bal oldalon, majd középre lőtt, Peter Crouch pedig bevette a veterán kolumbiai kapus, Mondragón hálóját.
Néhány perc múlva Luis Garcia megduplázta az előnyt, a spanyol szélső egy védelmi bizonytalanság után középre ívelt labdát bólintott a törökök hálójába.
A félidőben már nem változott a mérkőzés állása, a második játékrész elején újra betalált Crouch. A langaléta center Finnan jobb oldali beadása után ollózott a vendégek hálójába.
A Galatasaray azonban nem került padlóra, bejöttek Erik Gerets szünetbeli cseréi: az 59. percben Ardas Turan beadása után a védők teljesen elfeledkeztek Ümit Karanról, aki a bal sarokba fejelt. Sőt, a csatár hat perccel később Finnanről vált be, és újra fejjel mattolta Reina kapust. Ráadásul a gólok előtt Sabri Sarioglu szabadrúgásból a felső lécet találta el.
A török együttes a folytatásban hiába próbált meg mindent, képtelen volt újra a kapuba találni, pedig megvoltak a lehetőségei a további gólok szerzésére.
A PSV Eindhoven Bordeaux-ban lépett pályára, a holland csapatban Fehér Csaba a kispadon kapott helyet, de nem cserélték be.
Bordeaux-i lehetőséggel indult a mérkőzés, ám Faubert lövése nem talált célt. A másik oldalon Väyrynen akrobatikus mozdulattal lőtt, de az 50. nemzetközi kupamérkőzésén szereplő Ulrich Ramé szépen hárított.
A francia közönség támadásba hajszolta csapatát, de a holland együttes jól védekezett. A bordeaux-iak főleg Jean-Claude Darcheville-t próbálták megjátszani, míg a másik oldalon Koné próbálkozásai jelentettek veszélyt.
A gallok karmestere, Johan Micoud a láthatatlan embert alakította az első félidőben, így a második játékrészre már nem futott ki a társakkal, egy csatár, Chamakh váltotta.
Hiába lett támadóbb a Bordeaux, a vezetést mégis a PSV szerezte meg: Väyrynen kényszerítőzött Konéval, majd Ramé hálójába lőtt.
A hajrában a Bordeaux teljesen átvette a játék irányítását, de a Lamey kiállítása miatt az utolsó öt percre tíz emberre fogyatkozó PSV megtartotta a vezetését a végéig.
Az AS Roma csapata Valenciában vendégszerepelt a játéknapon. A spanyolok aktívan kezdték a találkozót, Villa már az első percben helyzetbe került.
A folytatásban Perrotta két fejese jelentett veszélyt a spanyol kapura, ám a vezetést a hazaiak szerezték meg: Angulo lőtt a jobb sarokba.
Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a spanyolok, hiszen Moretti a saját tizenhatosán belül egyrészt kézzel ért a labdába, másrészt átkarolta Cassetti lábát és a földre húzta őt. Fandel játékvezető konzultált Glindemann asszisztenssel, majd megadta a büntetőt, azt pedig Totti gólra váltotta.
Moretti később javította hibáját, hiszen balról remekül tálalt Villa elé, a gólerős támadó pedig bevette Doni hálóját.
A Valencia szívósan tartotta vezetését, a rómaiak pedig Montella becserélésével feljavították támadójátékukat, de a másik oldalon Matteo Ferrari több remek szerelésének köszönhetően nem kerültek nagyobb hátrányba. Vicente és Villa még betalálhatott volna, de nem változott az eredmény.
Doneckben a görög Olympiakosz vendégszerepelt, és a pireusziak a 24. percben vezetést szereztek: Nery Alberto Castillo szépen húzott el a bal oldalon, majd a középre adott labdáját Konsztantinu lőtte Shust hálójába.
Tíz perc múlva egyenlített az ukrán együttes, Matuzalem szabadrúgásból mattolta Nikopolidiszt. Előtte Lewandowski a felső lécet találta el, és a görög kapus is Timoscsuk lövésénél nagyot védett.
A második félidőben Castillo nem a kiszolgáló szerepében tetszelgett, hanem a gólszerzést is magára vállalta: az uruguayi idegenlégiós Maric labdáját mellelte a kapuba, az ukránok ugyan kezezést reklamáltak, de Bramhaar játékvezető megadta a gólt. Két perc múlva újra egyenlő volt az állás, Marica Timoscsuk beadását váltotta gólra.
A hajrában Rivaldo lábában volt a győzelem, de az egykori aranylabdás nagy helyzetben rontott, így a csapatoknak meg kellett elégedniük a döntetlennel.
|