..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

¤Soproni liga 2007-2008¤

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

28. forduló

NS  2008.05.17. 21:09
Rosszul indult a hete az Újpestnek, hiszen Pakson vereséget szenvedtek a lilák, ezzel távolabb kerültek a tíz éve várt bajnoki címtől. A hétvége sem alakult jól a lilák számára. Hiába szerzett mesteri találattal vezetést Tisza Tibor, Bajzát Péter duplájának és Juhár Tamás öngóljának köszönhetően a Győr végül 3-1-re nyert a Megyeri úton. A „Tavasz Legjobbja” címért hajtó Fehérvár, látogatott a bajnoki címvédés ügyében dolgozó DVSC otthonába, és a 90 perc után a hazaiak örülhettek a három bajnoki pontnak. A DVSC lépéselőnybe került, hiszen ha a tabella második helyén álló MTK vissza akarja venni a vezetést, szintén nagy arányban kell vernie a sereghajtó Tatabányát ma este.

27. forduló

NS  2008.05.17. 21:01
n

26. forduló

NS  2008.05.04. 12:27
A magyar labdarúgó-bajnokság élvonalának (Soproni Liga) 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén az Újpest hazai pályán 1-0-ra megverte a Fehérvár együttesét. A mindent eldöntő találatot Sándor György szerezte a találkozó 83. percében. Egy eseménytelen első félidő után a másodikban némi meglepetésre a Vasas szerzett vezetést Pavicsevics távoli lövésével. Az angyalföldiek az előnyt meg is tudták tartani, sőt, az utolsó percben még a csereként beállt Divics is betalált, így legyőzték a listavezetőt. A középmezőnyhöz csatlakozni vágyó Paks azt a Győri ETO-t fogadta, amely a három pont megszerzésének a reményével érkezett Gellei Imre csapatának otthonába. A győzelemmel ugyanis csökkenthette volna hátrányát az éllovasokkal szemben, egyben megmaradt volna a valós esélye arra, hogy tovább harcoljon a bajnoki címért. Tököli Attila azonban az első negyedóra végén véget vetett a vendégek ilyen irányú reménykedéseinek. A zalai kék-fehérek gólképtelenek voltak a Nyíregyháza ellen, így nem sikerült győzelemmel megörvendeztetniük héten kinevezett új vezetőedzőjüket, Nagy Mihályt. A 0–0-s döntetlen és az egyetlen pont begyűjtése azt is jelenti, hogy a csapat elé kitűzött ötödik hely megszerzésére egyre kevesebb az esélye a ZTE-nek. Két nagyon rossz formában lévő csapat játszott jó iramú, élvezetes mérkőzést a Balaton-partján. A BFC Siófok Magasföldi két góljának, Melczer két gólpasszának és kiharcolt tizenegyesének köszönhetően győzött a tavasszal nyeretlen, átlagban több mint két gólt kapó Tatabánya ellen. A Debrecen 4–0-ra győzött a vendég REAC ellen. A rákospalotaiak semmi veszélyt nem jelentettek a vendéglátók kapujára, akik teljesen megérdemelten nyertek. A hatodik hely volt a tétje az élvonalbeli labdarúgó bajnokság 26. fordulójának zárómeccsén. A Kaposvárnál ez az év végi helyezés a klub legjobb NB I-es szereplését jelentené, míg a Honvéd esetében elegendő, ha annyit írunk: a kispestiek az őszi szezon elején a bajnoki címért indultak hadba. A Rákóczi viszont otthon nyert, így a kispestiek már csak a 8. helyen állnak.

25. forduló

NS  2008.04.26. 21:33
A Soproni Liga 25. fordulójának pénteki nyitómeccsén a Vasas a Zalaegerszeget fogadta az Illovszky-stadionban. Az első negyvenöt perc egyértelműen a hazaiaké volt, de a mezőnyfölény csak a második játékrész közepén érett góllá: Kincses Péter találata három pontot ért az angyalföldieknek. Eseménytelen első félidő után 1–1-es döntetlent játszott egymással a Győr és a Kaposvár csapata a magyar labdarúgó-bajnokság (Soproni Liga) élvonalában. A 25. forduló vidéki rangadóján a hazaiak Brnovics 48. percben lőtt találatával szerezték meg a vezetést, ám Oláh Lóránt bő tíz perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített.

24. forduló

NS  2008.04.22. 17:25
Az MTK 3–2-re legyőzte a Kaposvár gárdáját a Soproni Liga 24. fordulójának nyitómérkőzésén. A hazaiak 70 percig magabiztosan játszva uralták a mérkőzést, de a vendégek nem adták fel és két gólt is szereztek. Az egyenlítés azonban már nem sikerült, így az MTK négy pontra növelte előnyét, a hétvégén játszó üldözőivel szemben. Az újoncként is stabil középcsapat Nyíregyháza látogatott a bajnoki címvédő DVSC otthonába. A két ősi rivális mérkőzésén hiába készültek meglepetésre a vendégek, Herczeg András csapata végül sima győzelmet aratott. A fiatal Király játékvezető két büntetőt ítélt a Vasasnak, akik könnyű győzelmet arattak az első félidőben komoly elképzelés és meghatározó kulcsemberei nélkül szereplő Siófok otthonában. Évek óta nem nyert Székesfehérvárott a Győr és ez a sorozat most sem szakadt meg. A bajnoki címre hajtó Rába-partiak mindhárom pontot ott hagyták a Sóstói-stadionban, ahol Dajic találatával Disztl László csapata 1-0-ra győzött. A találkozón főleg távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, mivel nem igazán volt elképzelés a játékukban. Az esőáztatta diósgyőri pályán majdnem meglepetés született, hiszen a tavasszal még nyeretlen Tatabánya az első félidőben mutatott remek játékának köszönhetően a szünetig két gólos előnyre tett szert. Vágó Attila cserékkel frissítette fel együttesét a félidőben, amely sikert hozott, a mezőnyfölényben futballozó DVTK Simon Attila két perc alatt szerzett duplájával 2–2-s döntetlenre mentette a találkozót. Izgalmas thriller végén, csak megmenteni tudta az egy pontot az Újpest a REAC-ot fogadva. A vendégeknél Nyerges Krisztián, a hazaiaknál Tisza Tibor duplázott, utóbbi mindkét gólját büntetőből lőtte. Nem sokon múlott, hogy Aczél Zoltán csapata szerezze meg a három pontot, a 4-4-es végeredményt Foxi állította be a 93. percben. A 24. forduló zárómérkőzésén szakadó esőben fogadta a ZTE a Bp. Honvédot. Az első félidőben a vendégek alkalmazkodtak sokkal jobban a körülményekhez, és a szünetig megérdemelt vezetéshez jutottak. A pihenő után a vendégek teljesen visszaálltak, s ez megbosszulta magát. Pascal Borel óriási hibáját követően Waltner Róbert révén egyenlítettek a hazaiak, akik vérszemet kaptak, s a gólkirályi címre esélyes csatáruk második találatával végül a győzelmet is megszerezték.

23. forduló

NS  2008.04.15. 20:26
A Debrecen 3–0-ra nyert a Vasas vendégeként a Soproni Liga 23. fordulójának nyitómérkőzésén. A Loki első két gólját Dorge Kouemaha szerezte, majd a győzelmet Czvitkovics Péter biztosította be. A Vasasból a 83. percben kiállították az eltiltása után ezen a meccsen visszatérő Tóth Andrást. Az NB I-es listavezető MTK és a harmadik helyen álló Győr magyar pályán ritkán látható színvonalú és iramú, kiváló mérkőzést produkált, az ETO győzelmével egyetlen pontra csökkentette a hátrányát. A győztes találatot jegyző Nikolov Balázsnak köszönhetően a Győr immár tizenhatodik mérkőzés óta nem talál legyőzőre. A bajnokság két legeredményesebb csapatának meccsén csak egy gól született, de ezúttal így is mindent igényt kielégített a 90 perc. A második félidőben remek játékot láthatott a közönség az Illovszky-stadionban. A Tatabánya lelkesen futballozott és egyenlíteni is tudott a bajnoki címre törő Újpest ellen. A „hazaiak" találata felbőszítette a lilákat, akik két góllal válaszoltak. A végén mégis izgulniuk kellett, mert a kék-fehérek másodszor is bevették az egyébként remekül védő Balajcza Szabolcs kapuját. A Megyeri útiak részéről a tavasszal pazar formában futballozó Tisza Tibor két góllal vette ki a részét a 3–2-s győzelemből. Az Újpest a három pontnak köszönhetően továbbra is tapad a Győrben vereséget szenvedő, éllovas MTK-ra.

22. forduló

NS  2008.04.05. 21:41
A Soproni Liga 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a Zalaegerszegi TE a listavezető MTK Budapestet fogadta. A vendég fővárosiak Hrepka Ádám 12. percben lőtt góljával 1-0-ra nyertek, így növelték előnyüket a tabella élén. A Zalaegerszeg - a hazai pálya előnye ellenére - 70 percen át szinte semmit sem nyújtott, így nem érdemelt pontot. A honi labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Honvéd a címvédő DVSC otthonába látogatott, és a mérkőzés után talán nem túlzás kijelenti, hogy a Honvéd már csak a Magyar Kupában harcolhatja ki a nemzetközi szereplés jogát. A mérkőzést Kerekes Zsombor góljával a DVSC nyerte, így versenyben maradt a bajnoki címért, lemaradása az éllovas MTK-tól 6 pont. A volt REAC-os Polonkai Attila vezetőgóljára Nyerges Krisztián szinte azonnal reagált, és egyeníltett az első játékrész elején, ám a parázs kezdést már közel sem követte hasonló folytatás, így a Fehérvár egy kissé unalmas találkozót nyert meg Sitku Illés szép lövése után. Folytatódott a Diósgyőr rossz sorozata hazai pályán a Vasas ellen. Na de milyen meccsen! A Vasas 5-4-re nyert Borsodban. A DVTK szerezte meg a vezetést, de a Vasas előbb egyenlített, majd a második félidőben már három góllal is vezetett. Mészöly Géza csapata emberelőnyben kicsit kiengedett, így a borsodiak feljöttek. Urbányi István megfogalmazása szerint a bajnokság „gyorsító" szakaszába érkező újpestiek mezőnyfölénye csak a 81. percben érett góllá. A csereként beálló Denis Dourandi szerezte meg a hazaiak számára a győztes gólt. A lilák játéka a sorozatban aratott negyedik győzelmük ellenére még mindig sok kívánnivalót hagy maga után. A Nyíregyháza nagyobb összpontosítással akár mindhárom pontot elhozhatta volna a Megyeri útról, de legnagyobb helyzeteit is kihagyta. Nem úgy az Újpest, amely egyet értékesített a kevés lehetőségei közül, így továbbra is tapad az éllovas MTK-ra.

21. forduló

NS  2008.03.31. 20:17
Folytatta gyenge tavaszi szereplését a Bp. Honvéd. A fővárosiak a mérkőzés jelentős részében többet birtokolták a labdát, de az utolsó pár percet leszámítva komoly helyzeteket nem tudtak kialakítani. Ezzel szemben a DVTK taktikus játékkal, egy gyönyörű kontratámadás végén a japán Homma Kazuo góljával mindhárom pontot besöpörte. A kispestiek gyenge helyzetkihasználásuknak köszönhetően szépen lassan lemondhatnak a bajnoki címről. Őrületes rangadót vívott egymással a Győr és a ZTE. A zöld-fehérek az első félidőben, a vendégek a másodikban produkáltak olyan öt percet, amely alatt kétszer is bevették az ellenfél kapuját. A zárszó azonban Brnovicsé volt, aki a Waltner elleni gólpárbajt nem, de a meccset a Győrnek megnyerte. Sápi Csaba játékvezető a hosszabbítás ötödik percében ítélt tizenegyest a paksiaknak Nyíregyházán, akik így 2-1-re meg is nyerték a meccset. A hazaiak végig irányították a játékot, de a korán elhasznált cserék miatt az utolsó 25 percben emberhátrányban játszottak. A magyar labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának tévés mérkőzésén a tabella első helyén álló Garami-csapat második félidei jó játékának köszönhetően 3–0-ra nyert a Siófok ellen. A vendégek a második fővárosi gólig jól tartották magukat, az egyenlítésre többször megvolt a lehetőségük, viszont nem tudtak élni vele. 2–0 után az MTK már magabiztosan futballozott és teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Magabiztos fehérvári győzelem született a Szőnyi úti zárt kapus mérkőzésen. Nem játszott alárendelt szerepet a biztos kiesőnek számító Tatabánya, de nem használta ki lehetőségeit. A szurkolók nélküli, jó iramú mérkőzésen a Fehérvár megszerezte a bajnokságban a tizedik győzelmét. A fél órát emberhátrányban játszó DVSC csak az utolsó percben mentette meg az egyik pontot Kaposváron. A magyar labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának záró mérkőzésén a második félidő közepéig gyengén játszó újpestiek Tisza Tibor gyönyörű szabadrúgásgóljával mindhárom pontot elvitték Angyalföldről. Mészöly Géza együttese rengeteg helyzetet dolgozott ki, de azokat sorra elhibázta, így még a döntetlenről is lemondhatott.

20. forduló

NS  2008.03.22. 19:43
A biztonságra törekedő két élcsapat mérkőzésén kevés helyzet alakult ki. Mindkét fél a kapott gól elkerülését tartotta szem előtt, ezért kevés helyzetet hozott a találkozó. Rengeteg pontatlanság és erőlködés jellemezte a csapatokat. Az igazságos döntetlen helyett azonban a 92. percben Tisza Tibor tizenegyesgólja az Újpest javára döntötte el a mérkőzést és a három pontot. Az MTK nyerte a (Soproni Liga) huszadik fordulójának szombati rangadóját a Debrecen ellen. A fék-fehérek Pál András góljával szereztek vezetést a 78. percben, nem sokkal később pedig Pollák Zoltán távoli lökete alakította ki a 0-2-s végeredményt. A két együttes őszi mérkőzését 2–0-ra nyerte meg a Zalaegerszeg Waltner Róbert duplájával. A csatár ezúttal is betalált, de gólja kevés volt a győzelemhez, mert Magasföldi néhány perccel a lefújás előtt egyenlített. Remek mérkőzést vívott egymással a Fehérvár és a Nyíregyháza az erősen ázott talajú pályán. A Fehérvár a mérkőzés nagy részében fölényben játszott, ám még ez is kevés lett volna, ha a végén a vendégek nem hagynak ki egy ordító ziccert. Újra hazai pályán játszhatott a Paks. Elkészült ugyanis a világítás a Paksi FC pályáján, amely a csapat honlapjának írása szerint igazi stadionérzést vált ki a játékosokból, szurkolókból egyaránt. A második félidő elején meg is történt a történelmi pillanat: kigyúltak a fények a Paksi FC pályáján. Végül ragyogó győzelmet aratott Gellei Imre jelenlegi csapata. Az első félidőben akár el is dönthette volna a mérkőzést a vendég Kaposvár, de kihagyta ziccereit. A második félidőben a Diósgyőr lelkesedése két gólt eredményezett. Sebők Vilmos előbb egyenlített, majd a lefújás előtt a kiállítás sorsára jutott. A Diósgyőr végül 2–1-re legyőzte a Kaposvárt. Hiába reménykedtek a győri szurkolók újabb sikerben, csapatuk ezúttal nem tudott három gólt lőni, és a győzelem is elmaradt a rákospalotai gárdával szemben. A döntetlennek köszönhetően a 42 pontos MTK mögött négyes holtverseny alakult ki a Debrecen, az Újpest, a Honvéd és a Győr között.

19. forduló

NS  2008.03.14. 21:20
A Kaposvár otthonában nyert az Újpest FC a magyar labdarúgó-bajnokság élvonalában (Soproni Liga). A 19. forduló nyitó mérkőzésén Urbányi István együttese Tisza Tibor révén szerezte meg a vezetést a mérkőzés 47. percében, majd a 3-0-s végeredményt Hajdú Norbert és ismét Tisza találata alakította ki. A Paks elleni hazai győzelemmel ünnepelte a Budapest Honvéd, hogy megújult a klub címere, 1–1 után a győztes találathoz a szerencse is kellett Supka Attila fiainak. A Debrecen hátrányból fordította a maga javára a Zalaegerszeg elleni mérkőzést, amely a közepesnél valamivel jobb színvonalú találkozót hozott. A hazaiak Sorin Botis révén szereztek vezetést, amit a vendégek Dombi Tibor révén egalizáltak. A második félidőben sokkal jobban játszó DVSC végül Czvitkovics Péter nagyszerű találatával szerezte meg a három pontot, így továbbra is a bajnoki cím egyik várományosa. Az első félidőben a Fehérvár, míg a másodikban a Vasas játszott némileg fölényben. Ennek megfelelően úgy is tűnt, hogy Sitku Illés, illetve Németh Gábor egy-egy értékesített tizenegyesével döntetlenre végződik a találkozó, Koller Ákos azonban két perccel a rendes játékidő vége előtti fejesgóljával a vendégek javára döntötte el a bajnoki mérkőzés sorsát. Már a mérkőzés elején emberhátrányba került a Tatabánya, miután Szilágyi Gábor a negyedik, majd a hatodik percben is sárga lapot kapott. A REAC azonban képtelen volt kihasználni az előnyt, és miután a tatabányaiak vezetést szereztek, hajtaniuk kellett a döntetlenért is. Varga Zoltán egyenlítette ugyan, ám ennél többre nem tellett a rákospalotaiaktól, így maradt a döntetlen. A végeredményt tekintve könnyed győzelmet aratott a Győri ETO FC, ám némi szerencsével a vendégek pontot szerezhettek volna. Csopaki István azonban büntetőt hibázott, majd a hazaiak kihasználták helyzeteiket. Egervári Sándor csapat továbbra is veretlen a tavaszi idényben. A 19. forduló záró mérkőzésén a sérülésektől tizedelt Diósgyőr meglepetésre döntetlent ért el a bajnoki címvédő MTK otthonában. Az 1–1-s döntetlennel végződő találkozón Kanta József 54. percben szerzett góljára a japán Homma Kazuo az utolsó percben válaszolt, lesgyanús helyzetet követően.