3. forduló kedd
NS 2007.10.23. 20:50
Az Internazionale együttese 2-1-re győzött Moszkvában, a CSZKA vendégeként. Hiába vezettek félidőben Jo révén az oroszok, előbb Crespo, majd Samuel révén sikerült bevenniük Mandrikin hálóját a vendégeknek, a hazai kapus ráadásul utóbbi esetben óriásit hibázott. Luis Figo 100. meccsét játszotta a BL-ben.
Már nincs hibátlan csapat a Bajnokok Ligája E csoportjában, ugyanis a Rangers és a Barcelona is egy-egy ponttal gazdagodott az egymás elleni mérkőzésük folyamán. A másik meccsen a Lyon nyert, így a Stuttgart továbbra is pont nélkül áll.
Gólgazdag mérkőzésen, Kijevben nyert az angol Manchester United labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének „F” jelzésű kvartettjében. Sir Alex Ferguson csapata már a szünetben 3-1-re vezetett, és magabiztosan nyerte a mérkőzést. Hazai pályán 2-1-re győzött a Roma, amely nem örülhet felhőtlenül a sikernek, hiszen Francesco Totti, az olaszok csapatkapitánya sérülés miatt csupán harmincöt percet töltött a pályán.
Gólt nem, szabálytalanságot viszont annál többet hozott a PSV és a Fenerbahce összecsapása. Először az első félidő végén mentek ölre egymással a játékosok, majd a második részben Deividet állította ki a játékvezető. A PSV nem tudta kihasználni az emberelőnyt, így döntetlennel zárult az összecsapás.
A Bajnokok Ligája H csoportjának londoni mérkőzésén az Arsenal megsemmisítő vereséget mért a Slavia Praha csapatára. Arsene Wenger alakulata hazai pályán 3-0-s félidőt követően 7-0-ra nyert cseh riválisával szemben. A Sevilla szerényebb győzelmet aratott a Steua Bucuresti vendéglátójaként: a spanyol gárda 2-1-re verte a román alakulatot.
CSZKA Moszkva (orosz) - Internazionale (olasz) 1-2 (1-0)
Helyszín: Moszkva, Lokomotiv Stadion
CSZKA Moszkva: 1 Mandrikin-24 V. Berezuckij-4 Ignasevics-6 A. Berezuckij-22 Aldonyin-25 Rahimic-17 Kraszics-20 Dudu-18 Zsirkov-10 Jo-7 Daniel Carvalho Vezetőedző: Valerij Gazzajev
Internazionale: 12 Julio Cesar-4 J. Zanetti-2 Cordoba-25 Samuel-6 Maxwell-7 Figo-14 Vieira-15 Dacourt-19 Cambiasso-8 Ibrahimovic-18 Crespo Vezetőedző: Roberto Mancini
Gólszerző(k): Jo (32.), Crespo (52.) Csere: Vieira h. Sztankovics (17.), Dudu h. Eduardo (42.), A. Berezuckij h. Grigorjev (45.), Crespo h. J. Cruz (62.), Eduardo h. Janczyk (76.), Dacourt h. Solari (77.) Sárga lap: Figo (43.), D. Carvalho (61.), Solari (83.)
A hazai CSZKA együttesében nem léphetett pályára Vágner Love, így honfitársaira, Daniel Carvalhóra és Jóra várt a támadások befejezése. Az Interben Sztankovics kimaradt, Dacourt kapott szerepet a kezdőben. Pályára lépett Luis Figo is, aki 100. mérkőzését játszotta a legrangosabb európai kupasorozatban.
Sztankovics nem sokáig koptatta a kispadot, Vieira ugyanis megsérült, így a szerb középpályás már a 17. percben lehetőséget kapott.
Az első félórában nem sikerült komoly helyzetet kialakítani a csapatoknak, végül Jo remek egyéni teljesítménye kellett a vezető gól megszerzéséhez. A brazil támadó honfitársa, Daniel Carvalho felpasszolt labdája után befordult, majd a kissé kint álló Julio Cesar fölött a bal felső sarokba ívelt.
A játékrész végén kényszerűségből bele kellett nyúlnia Gazzajev mesternek a CSZKA gépezetébe, előbb Dudunak fordult alá a lába, majd Figo felezte meg a pályán lévő Berezuckij testvérek számát, brutális belépője után Alekszejt kellett lecserélni.
Szünet után hamar sikerült az egyenlítés a vendégeknek, egy labdát Kraszics rosszul csúsztatott meg, Sztankovics és Crespo rajtolt a játékszerre, és végül az argentin csatár lőtte azt Mandrikin hálójába. Két perccel később Sztankovics előtt is nagy lehetőség nyílt, de a középpályás lába között átment Ibrahimovic labdája az ötösön, majd Ibrahimovic is az ötösről lőtt kapu fölé.
A 79. percben egy óriási kapushiba döntötte el a mérkőzést: Figo jobb oldali szabadrúgását Samuel valahogy még kapura fejelte. Úgy tűnt, semmi gondot nem okozhat Mandrikinnek a hárítás, ám az orosz kapus csúnyán mellényúlt, és a labda a hálóban kötött ki.
Az orosz csapat már nem tudott egyenlíteni, az olaszok elvitték a három pontot.
RANGERS-BARCELONA 0-0
Helyszín: Glasgow, Ibrox Park Játékvezető: Konrad Plautz (osztrák)
Rangers: 1 McGregor-2 Hutton-24 Cuéllar-3 Weir -5 Papac-27 McCulloch-6 Ferguson-8 Thomson-11 Adam-10 Novo -29 Cousin Menedzser: Walter Smith
FC Barcelona: 1 Valdés-5 Puyol-21 Thuram-3 G. Milito-22 Abidal-6 Xavi-8 Iniesta-7 Gudjohnsen-10 Ronaldinho-19 Messi-14 Henry Vezetőedző: Frank Rijkaard
Gólszerző(k): Csere: Novo h. Beasley (72.), Henry h. Giovani (82.) Sárga lap: Thomson (36.), Milito (48.), Papac (51.), Abidal (63.), Weir (71.)
Felemás előjelekkel várta a Rangers és a Barcelona az egymás elleni összecsapást. A skótok hazai pályán nyerték meg a városi rangadót a Celtic ellen, míg a katalánok kikaptak a Villarreal vendégeként.
A Barcelona lépett fel támadóbban, és az első félórában Ronaldinho állt a legközelebb a gólhoz. A brazil kiválóság többször is veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást, az egyiknél McGregor csak a kapufa segítségével tudott menteni.
A katalánok nem tudták szünetig bevenni a skót kaput, igaz, egyszer Ronaldinho lövését Hutton kézzel ütötte ki.
A második félidőben az első veszélyes Barca-helyzetet Cuellar idézte elő, a hazaiak védője mentés közben rúgott majdnem egy öngólt. A szöglet után pedig Papac hibája idézett elő nagy helyzetet, ám Henry kapu fölé fejelt.
A kevés helyzetet kidolgozó skótok a 80. percben akár a meccset is megnyerhették volna, de Cousin kapáslövése elkerülte a felső sarkot. A hazaiak egyébként a meccs folyamán a kaput sem találták el.
A mérkőzésen végül nem született gól, így mindkét csapat megőrizte veretlenségét, de már egyik sem hibátlan.
VfB STUTTGART-LYON 0-2 (0-0)
Helyszín: Suttgart, Gottlieb Draimler Nézőszám: 51 300
Gólszerző(k): Fábio Santos (56.), Benzema (79.) Csere: Meissner helyett Khedira (62.), Bastürk h. Ewerthon (71.) ill. Ben Arfa h. Keita (74.), Benzema h. Bodmer (84.), Govou h. Clerc (85.) Sárga lap: Hilbert (42.), Khedira (64.), Cacau (76.) ill. Källström (30.), Vercoutre (75.)
Stuttgartban két nullpontos csapat találkozott, a VfB vendége a Lyon volt. Az első játékrészben a Lyon előtt adódtak veszélyesebb helyzetek, ám Govou és Benzema is kihagyta azokat.
Szünet után már sikerült megszereznie a vezetést a franciáknak, egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a hazaiak, Fabio Santos pedig kihasználta a védelmi megingást, és bevette Schäfer kapuját.
A 79. percben a Lyon végleg eldöntötte a három pont sorsát, Benzema gurított a kapuba. A Stuttgart így továbbra is pont nélkül áll.
DINAMO KIJEV - MANCHESTER UNITED 2-4 (1-3)
Helyszín: Kijev, Olimpiai Stadion Játékvezető: Kassai Viktor
Dinamo Kijev: 1 Sovkovszkij-4 Ghioane-3 Diakhate-32 Gavrancsics-26 Neszmacsnij-20 Guszev-15 Rincon-37 Yussuf-7 Correa-16 Sackih-10 Bangoura Vezetőedző: Szabó József
Manchester United: 1 Van Der Sar-6 Brown-15 Vidic-5 Ferdinand-24 Fletcher-7 C. Ronaldo-8 Anderson-22 O'Shea-11 Giggs-10 Rooney-32 Tevez Menedzser: Sir Alex Ferguson
Gólszerző(k): Rincón (34.), Bangoura (78.) ill. R. Ferdinand (10.), Rooney (18.), C. Ronaldo (41., 68.-11-esből) Csere: Ghioane helyett Milevszkij (46.), Sackih helyett Belkevics (46.), Correa helyett Rotan (83.) ill. Tevez helyett Nani (73.), Giggs helyett Simpson (80.), Van der Sar helyett Kuszczak (80.) Sárga lap: Diakhate (31.)
A Bajnokok Ligája harmadik fordulójának egyetlen magyar vonatkozású eseménye, hogy a Dinamo Kijev-Manchester United összecsapást magyar játékvezető irányította, méghozzá Kassai Viktor személyében.
Hamar vezetést szerzett a angol gárda Kijevben, hiszen a tizedik percben Ryan Giggs végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, és a középre ívelt labdára a legjobban az előre húzódó Rio Ferdinand érkezett, és a hálóba bólintott.
Nyolc perccel később újabb gólt szerzett Alex Ferguson együttese. Ekkor Cristiano Ronaldo játszott Wes Brown elé, aki középre adott az érkező Wayne Rooneyhoz, a támadónak már nem volt más dolga, csak az, hogy közelről a hálóba juttassa a labdát.
Az első félidő hajrájához közeledve aztán Carlos Correa szögletét Diogo Rincón fejelte a manchesteri hálóba, így visszahozta a kijevi reményeket.
Azonban ezeket a reményeket Cristiano Ronaldo még a szünet előtt eloszlatta, hiszen a portugál klasszis közelről fejelt a Sovkovszkij hálójába, miután Giggs ismét mértani pontossággal ívelt középre.
A második játékrész elején Andersonnak nem hiányzott sok, hogy megszerezze a negyedik angol találatot, azonban a brazil középpályás a kapufát találta el.
Igaz, neki ez nem sikerült, azonban Ronaldónak igen, aki Gavrancsics kezezése után tizenegyesből vette be az ukrán kaput.
A hajrához közeledve Bangoura még kozmetikázta az eredményt, azzal, hogy megszerezte a második hazai gólt, de ez semmin nem változtatott, ugyanis a Manchester United továbbra is hibátlanul vezeti az F csoportot.
ROMA - SPORTING 2-1 (1-1)
Helyszín: Róma, Olimpiai Stadion Játékvezető: Terje Hauge (norvég)
AS Roma: 32 Doni-2 Panucci-5 Mexes-4 Juan-22 Tonetto-16 De Rossi-7 Pizarro-77 Cassetti-14 Giuly-30 Mancini-10 Totti Vezetőedző: Luciano Spalletti
Sporting Lisszabon: 16 Tiago-78 Abel-13 Tonel-24 Miguel Veloso-8 Ronny-7 Izmailov-28 T. Moutinho-10 Vukcsevics-30 Romagnoli-20 Yannick-31 Liedson Vezetőedző: Paulo Bento
Gólszerző(k): Juan (15.), Vucsinics (70.) ill. Liedson (18.) Csere: Totti helyett Vucsinics (35.), Giuly helyett Brighi (73.), Mancini helyett Cicinho (87.) ill. Vukcsevics helyett Paredes (71.), Ronny helyett Purovics (77.), UIzmailov helyett Celsinho (81.) Sárga lap: Cassetti (44.), Tonel (46.), Vucsinics (70.), Moutinho (87.), Juan (90.)
Hamar megszerezte a vezetést a csoport másik favoritja is, a AS Roma, hiszen az olasz gárda az első negyedóra végén szögletet végezhetett el a bal oldalról, amit Pizarro tekert középre. A beívelésre Tiago rosszul mozdult ki a kapujából, így Juan az ötösről a léc alá fejelt.
Nem örülhetett sokáig Luciano Spaletti csapata, hiszen Liedson három perccel később egyenlített, miután a csatár egy jobb oldali beadás után bólintott a jobb felső sarokba.
A szünetig csupán egyetlen fontos dolog történt Rómában, mégpedig az, hogy a hazaiak klasszis csapatkapitánya, Francesco Totti megsérült, így le kellett cserélni a kiváló irányítót, a helyére Mirko Vucsinics állt be.
A második félidő elején Vucsinics vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd Tonel szabálytalanul szerelte őt. A játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Mancini végezte el, de Tiago hárított.
A hetvenedik percben már nem volt ilyen szerencséje a portugáloknak, hiszen Vucsinics az alapvonalnál a bal oldalon megcsinált két cselt, majd éles szögből megszerezte a három pontot jelentő találatot a rómaiaknak.
PSV (holland)-FENERBAHCE (török) 0-0
Helyszín: Eindhoven, Philips-stadion Játékvezető: Howard Webb (angol)
PSV Eindhoven: 1 Gomes-2 Kromkamp-18 Addo-24 Marcellis-3 Salcido-11 Perez-6 Simons-28 Bakkal-17 Farfan-9 Lazovics-8 Méndez Vezetőedző: Ronald Koeman
Fenerbahce: 1 Volkan-77 Gökhan Gönül-2 Lugano-36 Edu-3 Roberto Carlos-24 Deniz-20 Alex-15 M. Aurelio-6 Vederson-99 Deivid-23 Semih Vezetőedző: Zico
Gólszerző(k): Csere: Méndez helyett Koevermans (58.), Addo h. Zonneveld (58.), Bakkal h. Aissati (78.) ill. Alex h. Bilgin (35.), Semih h. Kazim-Richards (72.) Sárga lap: Marcellis (29.), Lazovics (45.), Farfán (51.), ill. M. Aurélio (32.), Deniz (45.), Lugano (45.) Kiállítva: Deivid (64.)
A PSV jó előjelekkel várhatta a Fenerbahce elleni mérkőzést, mivel a BEK 1978-79-es kiírásában hazai pályán 6-1-re verték meg a török csapatot, majd a BL 2005-2006-os idényében 2-0-ra győztek Eindhovenben, akkor Philipp Cocu és Jefferson Farfán volt a két gólszerző.
Az első félidőben egyik csapat sem tudott gólt szerezni. Igaz Deivid kétszer is vezetéshez jutathatta volna a török állampolgárságot szerző Mehmet Aurélióval együtt hat brazil légióst is bevető vendégeket, de a támadó mindkétszer pontatlanul célzott.
A sok szabálytalansággal tarkított játékrész végén több játékos is elvesztette a fejét.
A hajrában Deniz buktatta Danko Lazovicsot és a jelenet után hatalmas tumultus alakult ki a pályán, a játékvezető végül Diego Luganónak és Lazovicsnak is sárga lapot adott, előbbinek így mindenképpen ki kell hagynia a következő mérkőzést.
A második félidő elején is Zico együttese volt az aktívabb, azonban Deivid csúnyán szabálytalankodott a percekkel korábban beálló Mike Zonnevelddel szemben, amiért Howard Webb játékvezető azonnal kiállította. Ezután PSV gyorsan átvette a kezdeményezést, de Ronald Koeman együttese nem tudott élni a lehetőséggel és meg kellett elégednie az egy ponttal.
ARSENAL-SLAVIA PRAHA 7-0 (3-0)
Helyszín: London, Emirates Stadion Játékvezető: Stefano Farina (olasz)
Gólszerző(k): Fabregas (5., 58.), Hubacsek (24.-öngól), Walcott (41., 55.), Hleb (51.), Bendtner (89.) Csere: Gilberto h. Flamini, Adebayor h. Bendtner és Hleb h. rosicky (63.) ill. Kalivoda helyett Jablonsky (a szünetben), Ivana h. Volesak (56.), Tavares h. Belaid (63.) Sárga lap: Flamini (11.), Clichy (52.), Hleb (59.) ill. Volesak (71.)
„Az Arsenal Európa egyik legjobb klubja, mi azonban nem fogjuk ugyanazokat a hibákat elkövetni, melyeket a Sevilla ellen tettünk” - jósolta Karel Jarolím, a Slavia Praha vezetőedzője az Arsenal ellni találkozót megelőzően. Nos, lehet hogy ugyanazokat nem, de másmilyeneket elkövettek - sőt sokkal többet, mint a spanyolok ellen.
Az Arsenal gyakorlatilag lemészárolta cseh riválisát, és a játéknap (sőt a BL-töténetének holtversenyben) legnagyobb méretű zakójával küldte haza Slaviát.
Nem kellett sokáig várni az "ágyúsok" vezető találatára. Cesc Fabregas már a mérkőzés 5. percében bevette Martin Vaniak kapuját. A spanyol játékos sokadszorra hazudtolta meg fiatal korát, amikor tökéletes mozdulattal tekerte a labdát a hosszú sarokba.
A folytatásban is fölényben játszó Wenger-alakulat alig húsz perccel később már két góllal vezetett. Ekkor Alekszandar Hleb lövése vágódott Hubacek testéről a léc alá.
A szünetre pedig már három volt a hazai előny - igaz ehez kellett Vaniak hibája is. A csehek kapusa előre akarta vágni a labdát, ám balszerencséjére a lesipuskás Theo Walcotthoz passzolt. Az angol játékos (fura ilyet leírni, amikor az Arsenalról van szó) pedig egy higgadt cselt követően az üres kapuba passzolt. Ez volt a tinisztár első találata a legrangosabb európai kupasorozatban.
Sokszor a szünetben az edző képes gatyába rázni az addigra rommá vert csapatát, Jarolímnak azonban ezen az estén ez nem sikerült - a második félidőben minden ott folytatódott, ahol az első abbamaradt.
AZ ARSENAL ÉS A JUVENTUS REKORDJA:
Az Arsenal kedd esti sikerével a BL történetének legnagyobb különbségű győzelmét aratta. A londoni "ágyúsok" azonban nem egyedül ülnek Európa trónján ebben a tekintetben, a Juventus ugyanis nem egész négy éve hasonló sikert ért el. Az olasz klub 2003 decemberében az Olympiakosz csapatát verte ugyancsak 7-0-ra.
Bő öt perccel a pauza után Hleb már olyan találatot jegyzett, ami után őt tüntetik fel gólszerzőnek.
Az 55. percben ismét Walcott volt eredményes, aki ezúttal pimasz mozdulattal gurított a hosszú sarokba.
Vége azonban még mindig nem volt: Fabregas egy kontra végén megszerezte saját maga második, míg csapata hatodik találatát.
A végén pedig a csereként is ritkán szóhoz jutó Bendtner adta meg a kegyelemdöfést, amikor góljával beállította a 7-0-s végeredményt.
SEVILLA-STEUA BUCURESTI 2-1 (2-0)
Helyszín: Sevilla, Ramón Sánchez-Pizjuán Játékvezető: Roberto Rosetti (olasz)
Gólszerző(k): Kanouté (5.), Fabiano (18.) ill. Petre (63.) Csere: Kanouté h. Renato (71.), Diego Cape h. Martí (85.) ill. Dica helyett Badea és Surdu h. Neaga (a szünetben), Iacob h. Zaharia (71.) Sárga lap: Keita (33.), Adriano (44.) ill. Marin (6.), Croitoru (75.) Zaharia (84.)
A csoport másik mérkőzésén a Sevilla úgy tűnt hasonló sikert ér el, mint londoni csoportriválisa.
Az UEFA-kupa legutóbbi két kiírásának győztese a 18. percre Kanouté és Fabiano találataival már 2-0-ra vezetett, ám ezután leállt a spanyol gárda.
Petre a 63. percben szépített, amivel bizony izgalmas utolsó fél órát okozott a hazai szimpatizánsoknak. Egyenlíteni azonban nem sikerült, maradt a 2-1-es végeredmény.
|