..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

¤Angol foci¤
¤Angol foci¤ : 2. FORDULÓ, AUGUSZTUS 23-25.

2. FORDULÓ, AUGUSZTUS 23-25.

NS  2008.09.22. 23:35

Steven Gerrard hosszabbításban szerzett góljával a Liverpool hazai pályán 2–1-re verte a Middlesbrough együttesét az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában. Gera Zoltán együttese, a Fulham 1–0-s győzelmet aratott az Arsenal ellen. A magyar válogatott középpályás végig a pályán volt. A 3. percben szerzett Deco-góllal nyert 1–0-ra a Chelsea a Wigan Athletic otthonában. Magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Manchester City hazai pályán a 38. perctől emberhátrányban játszó West Ham csapata ellen. Két, a rajtnál beragadó csapat játszotta a Premier League 2. fordulójának zárómérkőzését: a Chelsea-től nagy verést kapó kupagyőztes Portsmouth a Newcastle-vel a nyitókörben döntetlenező Manchester Unitedet fogadta. A folytatás a Unitednek sikerült jobban: Sir Alex Ferguson csapata Fletcher góljának (ha úgy tetszik, Distin öngóljának) köszönhetően 1–0-ra győzött a Fratton Parkban.

Hazai pályán a Liverpool számított a Middlesbrough elleni meccs esélyesének. A futball azonban ezúttal majdnem áthúzta az előzetes számításokat.

A Boro végig szervezetten játszott az Anfield Roadon, végül mégis 2–1-es vereséget szenvedett.

A Boro szerezte meg a vezetést Mido révén. Az egyiptomi csatár az egykori Arsenal-játékostól, Jeremie Aliadierétől kapott labdát a kaputól mintegy 25 méterre, majd egy tolás után védhetetlenül bombázott a kapu bal alsó sarkába.

Mindez a 70. percben történt, a mérkőzés hátralévő részében pedig a kapuja elé szögezte ellenfelét a Pool. Ennek pedig meg is lett az eredménye. A „vörösök” a 86. percben egyenlítettek, méghozzá igen szerencsés körülmények között.

Jamie Carragher szánta el magát amolyan minden mindegy alapon, a labda pedig Emanuel Pogatetzről pattant a vendégek kapujába.

A 94. percben érkezett a csapatkapitány: Steven Gerrard kilőtte a bal felsőt, s ezzel megnyerte a meccset a Liverpoolnak.

A Tottenham ismét betlizett. A nyáron (elméletileg) nagyon megerősödő Spurs hazai páláyn szenvedett vereséget a Sunderlandtól.

Ráadásul a mindent eldöntő találatot a friss igazolás Djibril Cisse szerezte.

A Sunderland 2–1-re nyert.

Halmosi Péter nem kapott lehetőséget a Hull City Blackburn elleni mérkőzésén. A magyar légiós csapata ennek ellenére pontot rabolt a Rovers otthonából.

Az Arsenal is botlott az új bajnokságban. Az „ágyúsokat” Gera Zoltán csapata, a Fulham verte meg hazai pályán 1–0-ra.

A mindent eldöntő találatot Brede Hangeland szerezte a találkozó huszadik percében.

Pedig a találkozó eleje az Arsenalé volt. Ha nem is játszott nyomasztó fölényben Arsene Wenger együttese, gólhelyzeteket azért néha kialakított.

A 12. percben például Emmanuel Adebayor vette át remekül a labdát a tizenhatos előterében, majd lőtt – nem sokkal a bal kapufa mellé. Alig nyolc perccel később pedig Robin Van Persie próbálkozott közelről. Szintén sikertelenül.

A sok kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát. Brede Hangeland egy bal oldali szöglet után bukkant fel váratlanul a kapu előterében, és három méterről a hálóba pöckölte a labdát. Manuel Almunia, az Arsenal kapusa tehetetlen volt a lövésnél, az persze más kérdés, hogy miért nem mozdult ki a labdára?

A Fulhamnek pedig a folytatásban remekül gazdálkodott erejével és tudásával. A hazai csapat pontosan tudta mire képes, nem akarta megreformálni a futballt, csak nyerni akart. És sikerült is neki.

Az Arsenal ment ugyan előre. A próbálkozásokat azonban nem koronázta siker. Arsene Wengernek lesz még dolga bőven, csapata ugyanis kissé fásult benyomást keltett.

Ami Gerát illeti! A magyar légiós a mérkőzés elején remekül mozgott, és nagyszerű átadásokkal vétette észre magát. A második félidőben visszaesett egy keveset a teljesítménye, de így is csapata hasznos tagja volt. Az viszont észrevehető, hogy Gerának még bizonyítania kell a társak előtt, neki ugyanis még nem minden (ígéretes) helyzetben passzolnak a többiek.

Az első fordulóban gólfesztivált rendezett, a másodikban megelégedett egy minimális különbségű győzelemmel a Chelsea. A mindent eldöntő találatot Luiz Felipe Scolari nagy kedvence, a portugál válogatott Deco szerezte.

A Porto és az FC Barcelona egykori játékosa viszonylag hamar talált be. Deco már a 3. percben betekerte a labdát a Wigan kapujába – szabadrúgásból, mintegy 22 méterről. Az egy (bomba)gól pedig kitartott a meccs végéig.

A találkozón egyébként jól játszott a Wigan, amely annak ellenére, hogy a meccs korai szakaszában hátrányba került, nem adta föl a küzdelmet. A Chelsea azonban okosan futballozott, semmit sem kockáztatott.

Rögtön a gól után volt lehetősége Wilson Palaciosnak és Amr Zakinak is, de egyik játékosnak sem sikerült bevennie Petr Cech kapuját.

A „Buldózer” becenévre hallgató egyiptomi csatár a 26. percben is közel került az egyenlítéshez. Cech azonban ekkor is hárított, mint ahogy a mérkőzés összes kapura tartó Wigan-lövésénél is.

A Chelsea a folytatásban is alig ment előre, a hazai csapat ennek ellenére csak nem tudta megszerezni a hőn áhított egyenlítő találatot.

Csordogált tehát tovább a meccs, fölényben játszott a Wigan. Olivier Kapo remekül lőtt a 88. percben, a „kékek” kapusa azonban a mérkőzés bravúrját bemutatva ismét védett.

A Community Shield „visszavágójára” került sor a Fratton Parkban, de a Portsmouth játékosai ezúttal sem örülhettek: a Manchester United 1–0-ra diadalmaskodott, két forduló után rúgott gól és pont nélkül hagyva ezzel a kupagyőztest.

Nem mondhatni, hogy ne maradt volna le semmiről az a szurkoló, aki csak az első perc végén foglalta el a helyét: Papa Bouba Diop ugyanis cirka húsz másodperc elteltével életerős lövést eresztett meg, amely a jobb kapufa mellett zúgott el kevéssel.

A korai ébresztő jót tett az iramnak is: a félidő elején ugyanis komoly sebességgel száguldozott a két csapat, majd a játékrész közepére némileg visszaesett az iram. A többek között Fabio Capello és Avram Grant által is megtekintett meccsen a félidő közepére némi fölényt harcolt ki a United, és ez a 33. percben gólt is hozott.

Tévez passzával Evra vágtatott el a bal szélen, a francia beadását Fletcher továbbpörgette. A pörgetés bement volna, de a visszarohanó Distin biztos ami biztos alapon mintegy 15 centiről a saját kapujába vágta a labdát, így aztán lehet, hogy megfosztotta a MU középpályását egy góltól… (0–1). Sir Alex Ferguson csapata még Rooney révén kis híján megduplázta az előnyt a szünet előtt, de ez nem jött össze – az egygólos vezetés a Fratton Parkban azért így is megnyugtató lehetett a drukkereknek.

Distin a második félidő elején aztán már jó ütemben jött: egy szép manchesteri akció után az utolsó pillanatban vágta ki a gólra éhesen érkező Anderson elől a labdát.

A „Pompeynek” Thomas fújt riadót egy óra után: hatalmas lövést eresztett meg messziről, de Van der Sar magabiztosan szögletre nyomta a labdát. A középpályát magabiztosan uraló MU a 70. percben két blokkolt lövésig és egy, épphogy elszálló Vidics fejesig jutott, de nem sikerült megszereznie a második találatot. Mint ahogy Peter Crouchnak sem az egyenlítő gólt: a hórihorgas csatár az első félidőhöz hasonlóan a 72. percben sem tudott kifogni Van der Saron.

A Portsmouth nyolc perccel a vége előtt komoly lehetőséghez jutott, de Diarra a sorfalba vágta az O’Shea szabálytalansága után remek szögből megítélt szabadrúgást. Ennél közelebb nem is jutottak a gólszerzéshez: a középpályát a remeklő Scholes és Anderson révén magabiztosan uraló „vörös ördögök” megérdemelten győztek második bajnokijukon a nagyon gyengén rajtoló Pompey ellen.

Stoke City–Aston Villa 3–2 (Lawrence 11-esből 31., Fuller 80, Sidibe 90+4., ill. Carew 63., Laursen 84.)
Tottenham Hotspur–Sunderland 1–2 (Jenas 73., ill. Richardson 55., Cisse 83.)
Blackburn Rovers–Hull City 1–1 (Roberts 38., ill. Garcia 40.)
West Bromwich Albion–Everton 1–2 (Bednar 11-esből, ill. Osman 65., Yakubu 76.)
Newcastle United–Bolton Wanderers 1–0 (Owen 71.)
Liverpool–Middlesbrough 2–1 (Pogatetz 86. – öngól, Gerrard 90+4., ill. Mido 70.)
Fulham–Arsenal 1–0 (Hangeland 20.)
Wigan–Chelsea 0–1 (Deco 3.)
Manchester City–West Ham United 3–0 (Sturridge 65., Elano 70. és 76.)
Portsmouth–Manchester United 0–1 (Fletcher 32.)